Arnido Gizlilik Politikası

1. Giriş

Bu Gizlilik Politikası kullanıcıların Türkiye ticaret siciline 184400 numarası ile kayıtlı, Üniversiteler Mahallesi 1606.Cadde 4 kapı numaralı CyberPlaza C blok n:263 Bilkent Ankara, Türkiye adresinde yer alan Armakom Bilişim Teknolojileri A.Ş. şirketinin sunduğu Akıllı Ev teknolojisini (Hep birlikte “Servisler” olarak anılacaktır) kullanırken paylaşabileceği kişisel bilgileri göstermektedir. Bu politika aynı zamanda şirketin bu bilgileri nasıl aldığı ve kullandığını da gösterir. Kullanıcılardan alınan tüm veriler ile ilgili olarak, Armakom Bilişim Teknolojileri A.Ş. kullanıcının veri koruması ve gizlilik konusunda temel yasal haklarına özenle saygı gösterecektir.

2. Bilgilerin Alınması ve Toplanması

Hizmetlerin kullanıcıya sağlanabilmesi için bazı teknik bilgilerin (ör. IP adresi, cihaz tanıtım numarası, vb.) kullanıcı cihazı üzerinden toplanması gerekmektedir. Toplanan bu bilgiler, Armakom Bilişim Teknolojileri A.Ş.’nin cihaz kullanıcısının doğru olarak kayıt yaptırdığını onaylamak için gereklidir. Armakom Bilişim Teknolojileri A.Ş. toplanan bu verileri istatistiksel ve kullanıcı desteği sağlamak amacı ile kullanma hakkını, uygulama zamanında herhangi bir kısıtlama olmaksızın saklı tutmaktadır.

Arnido uygulamaları; gelen ve yapılan aramalara ait telefon numaralarına, ses kaydına, cihaz bilgilerine, kişiler listesine, kamera kullanımına, telefon durumuna, çağrı işlemlerine, Wi-fi ve mobil ağ kullanımına gerek duymaktadır. Armakom Bilişim Teknolojileri A.Ş., Google Play Geliştirici Programı Politikalarının (https://play.google.com/about/developer-content-policy.html) hükümlerini taahhüt eder.

Kullanıcı, Armakom Bilişim Teknolojileri A.Ş.’ya üçüncü taraf hizmetlerinin (ör. Google, Facebook vb.) kullanımı ile ilgili bilgi sunabilir. Bu Arnido Hizmetlerinin yukarıda belirtilen üçüncü taraf hizmetler ile etkileşim kurmasını sağlamak üzere istenmektedir. Armakom Bilişim Teknolojileri A.Ş. üçüncü taraf hizmetleri ile ilgili bilgileri sadece kendi Hizmetleri ile üçüncü taraf hizmetleri arasında etkileşim sağlamak amacıyla kullanacaktır.

Kullanıcı, kullanıcı hesabına ve kullanıcı profiline yüklenen ve görüntülenen her türlü içerik veya bilgiden sorumludur. Kullanıcı profiline girilen bilgiler, Armakom Bilişim Teknolojileri A.Ş. tarafından alınacak ve kullanıcı tarafından değiştirilinceye veya silininceye kadar saklanacaktır.

3. Kullanıcı ve İrtibat Bilgileri

Armakom Bilişim Teknolojileri A.Ş. kullanıcı ile ilgili bilgileri veya irtibat bilgilerini isimlerin karşılığında telefon numaraları olarak kullanacaktır. Ayrıca, bu bilgiler kullanıcının geçerli olan yasal gereksinimlere uygun olarak kabul etmesi durumunda haber bülteni hizmetleri ile pazarlama amacına yönelik olarak ve aynı zamanda reklam amaçlı e-posta gönderimi için kullanılacaktır.

Armakom Bilişim Teknolojileri A.Ş., Armakom Bilişim Teknolojileri A.Ş.’nın haklarını korumaya ve savunmaya yönelik olarak kullanıcı ve aynı zamanda irtibat bilgilerini yasal gereklilik olması durumunda açıklayabilir. Armakom Bilişim Teknolojileri A.Ş., aynı zamanda bu bilgileri Armakom Bilişim Teknolojileri A.Ş. ile gizlilik anlaşması imzalamış ve sözleşme ile verdikleri hizmetler doğrultusunda bilgilere ihtiyaç duyacak temsilcilere vermeye de yetkilidir. Kullanıcı bu işlemleri tamamıyla kabul etmektedir.

4. Gizlilik Politikasında değişiklik

Armakom Bilişim Teknolojileri A.Ş. bu Gizlilik Politikasını herhangi bir zamanda değiştirebilir. Bu nedenle kullanıcının Armakom Bilişim Teknolojileri A.Ş. Gizlilik Politikasını düzenli aralıklarla gözden geçirmesi önerilir. Önemli değişikliklerin olması durumunda Armakom Bilişim Teknolojileri A.Ş. bu değişiklikler hakkında kullanıcıları bilgilendirecektir.

5. Muhtelif

Geçerli yasal mevzuat doğrultusunda, Armakom Bilişim Teknolojileri A.Ş. veri güvenliğini sağlamak amacıyla tüm makul önlemleri alacaktır. Ancak, Armakom Bilişim Teknolojileri A.Ş. kullanıcı bilgileri, iletişim bilgileri ve diğer içeriğin yetkisiz erişim, yetkisiz kullanım veya kötü kullanıma maruz kalmayacağı konusunda güvence verememektedir.

Bu bağlamda, Armakom Bilişim Teknolojileri A.Ş. aşağıdaki unsurları uygun teknik olasılıklar çerçevesinde göz önüne alacaktır:

  1. Armakom Bilişim Teknolojileri A.Ş. sadece yetkilendirilmiş kişilerin yasal olarak izin verilmiş amaçlarla verilere erişmelerini sağlayacaktır. Bu kişiler sözleşme ile güvenlik ve gizlilik prensipleri ile uyum içinde olacaklardır.
  2. Armakom Bilişim Teknolojileri A.Ş. saklanan ve iletilen verileri kaza veya yasa dışı imha, kayıp veya istenmeyen değişiklikler ve yetkisiz veya yasa dışı depolama veya işleme, yetkisiz erişim veya yetkisiz veya yasa dışı iletime karşı koruyacaktır.
  3. Armakom Bilişim Teknolojileri A.Ş. tüm geçerli veri koruma yasalarına ve özellikle 2003 Telekomünikasyon Yasası Bölüm 12 [§§ 92 ff Telekommunikationsgesetz (“TKG”) 2003] dahilinde yer alan hususlara uyacaktır.

Bu Gizlilik Politikası Türkiye yasalarına göre, yasa çelişkisi ilkelerine bakılmaksızın yorumlanacak ve yönetilecektir. Herhangi bir nedenden dolayı bu Gizlilik Politikasının herhangi bir maddesinin yürütülemez, geçersiz veya uygulanamaz olması durumunda geri kalan maddelerin yürütülebilirliği, geçerliliği ve uygulanabilirliği etkilenmeyecektir. Herhangi bir maddenin etkinliğini yürütülemez, geçersiz veya uygulanamaz olması durumunda, taraflar, söz konusu maddenin en yakın şekilde yerine geçebilecek ve ekonomik olarak aynı sonuçları sağlayacak geçerli ve yürütülebilir bir maddenin konması hususunda karşılıklı mutabakat sağlamışlardır.

Son Güncelleme: Ocak 2017